000280752
 
O nás
So psíkmi som vyrastala, vždy sme nejakého doma mali. Ale mojím prvým, skutočne vlastným psom na ktorého som si sama našetrila a bola som naň hrdá, bola kólia Džin. Stal sa mojím spoločníkom na dlhých prechádzkach prírodou v našom blízkom či ďalekom okolí. Bohužiaľ Džin mal chronický zápal uší, ktorý sa mu pravidelne vracal a veľmi bolestivo sa prejavoval. Nepomohla ani operácia na vet. klinike v Trnave, ani predpísané lieky a antibiotiká. Na Džina sa nedá zabudnúť, vždy budeme na neho spomínať, opustil nás vo veku 10 rokov a verím že keby nebolo zápalu ušiek, ešte raz toľko by žil.
S cavaliermi som sa prvýkrát stretla na výstavách. Zaujali ma tieto malé a stále veselé psíky s krásnou farbou srsti. Zanedlho sme sa doma tešili zo šteniatka cavaliera. Bol tricolor farby, jeho rodičia mali PP, ale chovateľ sa chovom príliš nezaoberal a svoje cavaliere nemal uchovnené. Nám to ale v tom čase nevadilo a šteniatko sme si od neho vzali. Charlie /1999 /sa stal malým čertíkom, ktorý dodával na veselosti naším prechádzkam, nakoľko Džin bol trochu flegmatickejšej povahy. V 1997 som sa vydala a s manželom sme sa presťahovali. Charlie ostal u mojich rodičov, bohužiaľ nie nadlho. V novom domove mi ale chýbala psia spoločnosť. A tak som hľadala CHS, ktorá by mala šteniatka cavaliera vhodné na výstavy a chov. Podarilo sa a onedlho sa u nás doma zabývala maličká, nežná Marilyn Dejvické údolí - Magie /2001-2013/. V roku 2003 nám bol uznaný oficiálny názov chovateľskej stanice Vanmar Majesty FCI .
Koncom roku 2004 do CHS pribudol dvojročný kamarát Maxík - Max Super Luxus /2002-2015/ , ktorého sme sa ujali po zrušení jeho materskej chovateľskej stanice. V roku 2005 sme odchovali prvý vrh šteniatok vo farbe trikolor. Okrem psíkov máme doma aj morčiatka /CHS SILVERDAY/
V roku 2006 prišla do našej svorky nová posila blenheim sučka Džiny - Goetta Spanilá věž. Táto nežná kráska splnila môj sen "mať úspešného výstavného psíka". Na výstavách sa správala perfektne, vedela čo sa od nej očakáva. Doma z nej bola bláznivá strela alebo lepšie povedané gumkáč, ktorý stále niečo vymýšľal a stále pracoval na nejakom bláznivom šibalstve. Dokončili sme spolu získanie viacerých titulov - junior šampión CZ + SK, šampiona SK a CZ, klubového šampióna SK a CZ, Grand šampión, Veterán šampión SK. Odchovala mi nádherné a úspešné potomstvo a jej dcéra Destiny Princess Vanmar Majesty zo spojenia s nádherným anglickým tricolor psom ICh. Craigowl Santana ostala v našej CHS a jeden z jej krásnych úspechov je titul BISS puppy of day II.miesto na medzinárodnej výstave v Nitre. V roku 2012 do našej malej svorky pribudla blenheim sučka Arnielle Tini Biely démon, po famóznom anglickom blenheimovi, svetovom víťazovi ICh.Miletree Constellation a Džininej neteri Idiss. Toto malé nežné stvorenie mi nahrádza Magie, hlavne svojou mazlivou povahou. Kto ju spozná, zamiluje si ju. S Ellie sme vybehali na výstavách taktiež výborné výsledky junior šampión, šampión SK. Zo spojenia po anglickom blenheim psovi Aranel Everlasting a Arnielle ssom si nechala doma úžasnú sučku Jolly Goo Vanmar Majesty. Jolly má síce neskutočnú povahu, čo sa týka rebelstva, ale je to veľmi múdra a inteligentná suka, napriek tomu, že mi neustále marí moje prípravy na výstavy - neustále si sama likviduje uši obhrýzaním. Napriek tomu sme spolu dokončili Junior šampión SK, Champion SK, Champion CZ, klubový šampión Klubový víťaz, a tiež titul Interchampion Tiež sme získali cenenné tituly a posudky od renomovaných anglických posudzovateľov, ktorí sú veľmi nadšení z jej nádhernej hlavy a výrazu očí, ktorý si podmaní hádam každého.


C.I.B.Ch.JOLLY GOO Vanmar Majesty
VetCh.Destiny Princess VM

Pes je nádherný, milujúci, zábavný a verný tvor. Má však na nás nemalé nároky, pretože my sme jeho pánmi a on je od nás závislý. Zodpovednosť majiteľa je veľká, láska a priateľstvo, ktoré však získame, sú neoceniteľné. Pokojne sa na to spýtajme hociktorého z miliónov šťastných majiteľov psov
- už by si nedokázali predstaviť život bez psích priateľov.

...a my doma tiež nie :)


ja a moje Lásky Goetta, Marylin a dcérka Simonka

Od roku 2001 sme členmi Slovenského Cavalier a King charles španiel klubu.
Od roku 2002 pracujem vo výbore klubu ako tajomníčka /Slovenský Cavalier a King Charles španiel klub/
Zároveň sa starám o webstránky nášho klubu www.cavalier.sk


Od roku 2011 sme členmi Cavalier King Charles Spaniel klub Čech, Moravy a Slezska.


Goetta, Destiny Princess, Arnielle Tini
>